Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα Παιδεία Ομογενών - Diaspora
Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ - Πανεπιστήμιο Κρήτης
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ευχές για το Καινούριο Σχολικό Χρόνο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα -> Επιμόρφωση Ομογενών Εκπαιδευτικών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Olga



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Burlington, Ontario, Canada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 29, 2008 7:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ευχές για το Καινούριο Σχολικό Χρόνο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπημένοι μου Συνάδελφη και Αγαπητά μέλη του ΕΔΙΑΜΜΕ,

Με την ευκαιρία της έναρξης της Σχολικής χρονιάς, εύχομαι όλοι μας να περάσουμε μια ευχάριστη και ικανποιητική χρονιά στα σχολεία μας, όπου και να βρισκόνται. Επίσης εύχομαι εμείς οι συνάδελφοι να χρησιμοποιήσουμε τα βιβλία και όλα τα άλλα ύλη που είδαμε και μελετήσαμε μαζί στο ΕΔΙΑΜΜΕ, και εσείς οι αγαπητοί καθηγητές μας να συνεχίσετε αυτό το περίφημο έργο σας.

Πέρασε το καλοκαίρι, όμως οι όμορφες αναμνήσεις και συναντήσεις της Κρήτης, του Σεμιναρίου, και των περιπέτειών μας αυτές τις αξέχαστες τρεις εβδομάδες που ζήσαμε όλοι μαζί σαν μια μεγάλη οικογένεια στο Ρέθυμνο, ζεσταίνουν τη ψυχή μου και μου δείνουν την ενέργεια και τη δύναμη για να συνεχίσω το έργο μου στο Ελληνικό σχολείο εδώ στον Καναδά.

Φιλάκια,
Όλγα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Anthoula Manuel



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 30, 2008 2:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kalimera Olga,
Harika pou diavasa to minima sou! Euharisto yia tis efhes.Sas efhome kai ego: Kali Sholiki hronia me enthousiasmo ke agapi yia tous mathites mas kai tin orea mas glossa. Thelo ke pali na se efharistiso yia tis fotografies sto CD. Htan poli evyeniko ek merous sou na mas prosferis me tetio tropo axehastes anamnisis tou seminariou mas.
Mia diki mou kritiki mantinada:
Tis Kritis ta psila vouna, ke ta galazia tis nera,
tha menoune yia panda, stin skepsi mou ke stin kardia. Very Happy
(Lipame pou den boro na grapso Ellinika Sad )
Me agape,
Amphitrite (presbytera)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriaki
Site Admin


Συμμετάσχουν: 08 Μάϊ 07
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 09, 2008 8:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή σχολική χρονιά σε όλους μας!!!
Και επειδή ξέρω ότι σε κάποιους ήδη λείπει η Κρήτη, έχω μια σχετική μαντινάδα για να εκφράσω τον "πόνο" τους:

Βγάλτε μου εισιτήριο να φύγω την Τετάρτη,
για δε μπορώ να τη θωρώ την Κρήτη από το χάρτη!!

_________________
Πανεπιστήμιο Κρήτης - Εργαστήριο Διαπολιτισμικών και Μεταναστευτικών Μελετών
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sokratis



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 09, 2008 8:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Episis kali sxoliki xronia se olous
Opws einai gnwsto dyskola ta pragmata edw gia emas..Pirame tou kosmou to iliko as einai kala apo to Ediamme alla stin Kwn/Pol eimaste idiaitera epifylaktikoi moirazondas sta paida fwtotypies apo ta vivlia poy pirame..
Kyria Olga,sas efxaristw poly gia to Cd einai teleio kai exei ena swro fwtografies pou den tis eixa..

Xairetismous kai filakia apo ton Vosporo..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriaki
Site Admin


Συμμετάσχουν: 08 Μάϊ 07
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 7:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωκράτη γιατί είσαστε τόσο επιφυλακτικοί;
Κυρία Ολγα, εμείς δεν πήραμε στο ΕΔΙΑΜΜΕ cd με φωτογραφίες. Μας ξεχάσατε????? Sad
_________________
Πανεπιστήμιο Κρήτης - Εργαστήριο Διαπολιτισμικών και Μεταναστευτικών Μελετών
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα -> Επιμόρφωση Ομογενών Εκπαιδευτικών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias