Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα Παιδεία Ομογενών - Diaspora
Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ - Πανεπιστήμιο Κρήτης
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ - Ομάδα εκπαιδευτικών 2008
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα -> Διάφορα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vicky



Συμμετάσχουν: 13 Ιούλ 07
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Οι εντυπώσεις μου από το Ρέθυμνο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι εντυπώσεις μου από το Ρέθυμνο, την πολη που με φιλοξένησε για τρεις εβδομάδες ήταν πολύ ευχάριστες. Τις τρεις εβδομάδες παρακολούθησα το πρόγραμμα επιμόρφωσης ομογενών εκπαιδευτικών από διάφορες χώρες, το πρόγραμμα ήταν πολύ ενδιαφέρον. Μου άρεσε πάρα πολύ και πήρα πολλές πληροφορίες για την δραματοποίηση, οι ιδέες των θεατρικών παιχνιδιών και οι κινήσεις παρατηρητικότητας των παιδιών. Ότι έμαθα θα το χρησιμοποιήσω στην τάξη μου.
Τα κρητικά φαγητά ήταν υπέροχα και ιδιαίτερα τα καλτσούνια.
Αγόρασα πολλά πράγματα.
Οι κάτοικοι ήταν πολύ ευγενικοί και φιλόξενοι. Τα μαγαζιά ήταν πολύ προτότυπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xenia



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Toronto/ Canada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι εντυπώσεις μου απο το Ρεθυμνο για την πολη που μας φιλοξενησε
για τρεις εβδομαδες ειναι οι εξης΄
Μου εκανε περισσοτερη εντυπωση η παλαια πολη με τη Φορτεζα της και
τα παραδοσιακά της χτισματά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DEMI



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΜΙΛΑΝΟ-ΙΤΑΛΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:51 am    Θέμα δημοσίευσης: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΡΗΤΗ!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρασα θαυμάσια! Θα ξανάρθω σίγουρα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DEMI



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΜΙΛΑΝΟ-ΙΤΑΛΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:52 am    Θέμα δημοσίευσης: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΡΗΤΗ!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρασα θαυμάσια!!!!Θα ξανάρθω σίγουρα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Georgia Epaminonda



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xenia έγραψε:
Οι εντυπώσεις μου απο το Ρεθυμνο για την πολη που μας φιλοξενησε
για τρεις εβδομαδες ειναι οι εξης΄
Μου εκανε περισσοτερη εντυπωση η παλαια πολη με τη Φορτεζα της και
τα παραδοσιακά της χτισματά.




Χενια, επιτελους εγινε η συνδεση μου. Τι ωραια! Τωρα θα ειμαστε και μεις
<κομπιουτερ ΚΙΚΣ> :
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Marilena



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 10:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Η εμπειρια μου στο Ρεθυμνο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Κρητη και οι ομορφιες της ειναι ανεπαναληπτες και θα τολμησω να πω (αν και δεν εχω δει ολη την Κρητη ακομα...) οτι ισως ειναι η πιο ρομαντικη και γραφικη πολη της Κρητης. Η παλαια πολη, το μαγευτικο ηλιιοβασιλεμα απο το καστρο στο λιμανι κι οι φιλοξενια των κατοικων δεν αφηνουν κι πολλα περιθωρια για κατι αλλο παρα θετικα σχολια κι αξεχαστη εμπειρια.

Επισης, οι καθηγητες και το προγραμμα ηταν πολυ καλυτερο απο οτι το περιμενα. Ευχαριστουμε για ολα!

Εννοειται οτι θελω να επισκεφτω το νησι ξανα κι κατα το μαλλον απο οτι προβλεπω θα επανελθω λιαν συντομως μακαρι να βρεθουμε ξανα ολοι μαζι. (Κοριτσια-ξερουν αυτες- θα μου λειψετε!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriaki
Site Admin


Συμμετάσχουν: 08 Μάϊ 07
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 10:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω και εγώ για το Ρέθυμνο?? Για όσους δεν το ξέρουν δεν είμαι από εδώ....ήρθα στο Ρέθυμνο για σπουδές...και εμεινα!! Είναι μια πανέμορφη πόλη!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Viviana



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Belmont,NC-USA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 10:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Οι εντυπώσεις μου απο το Ρέθυμνο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φεύγω με τις καλύτερες εμπειρίες απο το ομορφότερο νησί της ΕΛΛΑΔΑΣ!!! Laughing Laughing
Οι άνθρωποι φιλόξενοι, τα φαγητά νόστιμα ιδιαίτερα η αχινοσαλάτα και το παραδοσιακό μπουρέκι.
Είχα την ευκαιρία να επισκευτώ τα Χανιά και να κάνω μπάνιο στην ομορφότερη παραλία του νομού, το Μαράθι, καθώς και ένα γραφικό χωριό
στο Ηράκλειο το Βραχάσι.
Εύχομαι να μπορέσω να ξαναεπισκευτώ το νησί μαζί με την οικογενειά μου!! Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gdrados
Site Admin


Συμμετάσχουν: 17 Απρ 07
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 19, 2008 11:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια και απ' ό,τι βλέπω μέχρι στιγμής είμαι ο μόνος Ρεθεμνιώτης στο φόρουμ, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα καλά λόγια που λέτε για τον τόπο μας.
Καλή στράτα να 'χετε και με καλό να ξανασμίξομε...
_________________
Μην προσπαθείς να μάθεις σε ένα γουρούνι να τραγουδάει, χάνεις τον καιρό σου....κι ενοχλείς και το γουρούνι !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Anthoula Manuel



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 04, 2008 12:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ - Ομάδα εκπαιδευτικών 2 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kyriaki έγραψε:
Θα θέλαμε να μάθουμε ποιες ήταν οι εντυπώσεις σας από το Ρέθυμνο, την πόλη που σας φιλοξένησε για τρεις εβδομάδες..... Smile

Για παράδειγμα: Πού πήγατε, ποια φαγητά σας εντυπωσίασαν, τι αγοράσατε από την πόλη, πώς σας φάνηκαν οι κάτοικοι, τα μαγαζιά της, οι δρόμοι της, και όλα αυτά που συνθέτουν την εικόνα της πόλης.



Tora pou yirisa spiti mou ke anakalo tis efharistes kai yemates exeretes empeiries tou epimorfotikou seminariou, niotho san megalo chreos na efharistiso olous tous kathiyites kai to prosopiko pou itan ipefthini yia tin diorganosi kai tin litouryia tou seminariou. San dipsasmeni yi apolambana tin omorfi kai plousia Elliniki Glossa apo olous tous kathiyites.
Iha tin efkeria na ido to ergo "Matomenos Gamos" sto theatro Erofili stin Forteza kai na parakolouthiso, sto idio meros, ena programma me Kritiki Mousiki kai horous. Poli orea ke ta dio! Poli mou aresan oi ekdromes. O ksenagos mas Manolis itan exeretos stin perigrafi kathe topiou.
Agorasa yia tis tesseris eggonoules mou tis perifimes melisoules, haraktiristiko tis Knossou. Yia tous tesserous eggonous mou mplouzes me ta simbola tis Kritis, yia ton sizigo mou kritiki mousiki, yia tis kores kai nifes mou podies ifantes me kritika motiva ke stous yious kai gamprous mou kritika kapela.
(Yiati den boro na grapso me ellinika psifia?)
Me agapi Amphitrite
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Anthoula Manuel



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 16, 2008 3:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΡΗΤΗ!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DEMI έγραψε:
Πέρασα θαυμάσια! Θα ξανάρθω σίγουρα!!!!!


Yia sou Dimitra Very Happy Nostalgo tin omorfi Kriti, to epimorfotiko Seminario, tin orea parea kai ton tropo pou proferes to onoma mou.
Me agape Amphitrite
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriaki
Site Admin


Συμμετάσχουν: 08 Μάϊ 07
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 12, 2008 7:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε μας έχει γράψει κανείς όμως ΤΙ ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ στο Ρέθυμνο!!! Μείνατε τρεις εβδομάδες περίπου. Ε, όλο και κάτι δε θα σας άρεσε στην πόλη μας εδώ. Για να ακούσουμε!!!
_________________
Πανεπιστήμιο Κρήτης - Εργαστήριο Διαπολιτισμικών και Μεταναστευτικών Μελετών
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Anthoula Manuel



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 13, 2008 2:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ola mou aresan sto Rethimno, poli oreo programa, omorfi poli, kalo ksenodohio, nostima fayita kali peripiisi, euharisti parea. An eixa monaxiko domatio tha itan teleio. Den nomizo na einai sosto na perimenome teliotita.
Tis Kritis ta psila vouna ke ta yalazia tis nera,
tha menoune yia panda stin skepsi mou ke stin kardia. Very Happy
Me agapi
Amphitrite
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα -> Διάφορα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias