Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα Παιδεία Ομογενών - Diaspora
Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ - Πανεπιστήμιο Κρήτης
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Εκπαιδευτικοί Επιμορφωτικού Σεμιναρίου Ιούλιος 2008
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα -> Επιμόρφωση Ομογενών Εκπαιδευτικών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Maria Orphanides



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: canada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sas euxaristw gia auti tin eukairia na plousiepsw tin nomi m me to iliko. H Kriti einai ena omorfo nisi pou ta to xana episkeftw sto mellon.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Epirus



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: Washington D.C.-U.S.A

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kyriaki έγραψε:
dilnoza έγραψε:
Ολεσια,που εισαι? Σε ψαχνω,για καφε θα πας?


Εχουμε τον μεγάλο καφέ στις 11μιση!!! Εμείς τότε θα βγούμε...καθώς είμαστε καλύτεροι μαθητές από εσάς!!! Razz


Εμεις όμως είμαστε πιο σβέλτοι και πιο κοντά στην καφετιέρα...
έτσι "τζίφος" ο καφές για σας "καλοί μαθητές" σήμερα!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ναταλία Ποπουλίδη



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Καζαχστάν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sokratis, δεν ανοίγει εκείνο το DVD που μου έδωσες. λέει ότι είναι άδειο. Question Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilnoza



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ouzbekistan

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελενή Τατάροβα,πού είσαι? Καλά πας με το κομπιούτερ? Question Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Eugenia Kalis



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ευχαριστήστω θερμά τον αξιότιμον καθηγητή κ.Μιχάλη Δαμανάκη ,τον κ. Δημήτρη Καραγιώργο, την Κυριακή Πετράκη, τον Γιάννη Ιερονιμάκη και όλους τους καθηγητές και προσωπικό του ΕΔΙΑΜΜΕ εδώ στο Πανεπιστήμιο Κρήτης ,που εργάστηκαν τόσο σκληρά για να κάνουν τη διαμονή μας ευχάριστη, φιλική, και γεμάτη εμπειρίες εδώ στη όμορφη, λεβεντογέννα Κρήτη. Επίσης ιδιαίτερα ευχαριστώ όλους από τα βάθη της καρδιάς μου για τη τιμητική διάκριση που μου κάνατε χθες βράδυ, με συγκινήσατε πάρα πολύ. Και πάλι σας ευχαριστώ.

Με εκτίμηση και αγάπη,
Ευγενία Κάλη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sokratis



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναταλία Ποπουλίδη έγραψε:
Sokratis, δεν ανοίγει εκείνο το DVD που μου έδωσες. λέει ότι είναι άδειο. Question Crying or Very sad


Apokleietai..Ela stin aithousa Γ2 na to dokimasoume
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ekosmidis



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: BOSTO

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο ξεκινημα του προγραμματος αν οχι ολοι, αλλα οι περισσοτεροι καναμε την ιδια σκεψη; οτι 21 μερες ειναι πολλες και ποτε και πως θα περασουν.
Οι μερες περασανε και σιγουρα ολοι ευχαριστηθηκαμε τα παντα απο μαθηματα μεχρι διασκεδαση.
Φευγουμε με πολυ περισσοτερες γνωσσεις και εμπειριες. Ευχομαι αυτα που μαθαμε να μπορεσουμε να τα μεταφερουμε στα παιδακια μας στις χωρες μας.
Ευχαριστουμε παρα πολυ ολους τους συμμετεχοντες στην δημιουργια αυτου του προγραμματος και θα ειθελα να μου ξαναδωθει η ευκαιρια να μπορεσω να παρακολουθησω και παλι τετοιου ειδους σεμιναρια.
Ευχαριστω πολυ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Anthoula Manuel



Συμμετάσχουν: 18 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 10:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις εμπειρίες μου στο Σεμινάριο αυτό.
Όλοι οι καθηγητές πλούτισαν τις γνώσεις μου, άγγιξαν την καρδιά μου και γέμισαν την σκέψη μου με πολλές ωραίες Ελληνικές λέξεις.
Με μεγάλη εκτίμηση και ευγνωμοσύνη
Αμφιτρίτη Κωνσταντέλου Εμμανουήλ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
roulakaponi



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Montreal, Canada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 10:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αμφιθεατρικη τοποθεσια που κτισθηκε το συγκροτημα του Πανεπιστημιου ειναι πανοραμικη θυμιζει επιλογες πολιτισμων ΜΥΚΗΝΕΣ κ.λ.π. Ειναι πρωτη φορα που φιλοξενουμαι στο προγραμμα στην ωραια μας Κρητη. Ο συντονισμος ηταν καταπληκτικος ολοι τους ευγενικοι και προθυμοι. Χθες η βραδια μας ενθουσιασε ολους. Ο κυριος Δαμακης αγαπησε τα παιδια κιαυτα του το ανταπεδωσαν αυτες τις μερες. Τον ευχαριστουμε με τη σειρα μας. Το ΡΕΘΥΜΝΟ και οι κατοικοι θα μεινουν στην καρδια μας.

ΡΟΥΛΑ & ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriaki
Site Admin


Συμμετάσχουν: 08 Μάϊ 07
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 1:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν συνάδελφοι. Για πρώτη μέρα και πρώτη φορά καλα΄τα πήγαμε. Τώρα όμως θα πρέπει να προσέξουμε πού γράφουμε καθε φορά και τι γράφουμε.
Δηλαδή να φτιάξουμε τις κατηγορίες έτσι ώστε να μην χάσουμε το μπούσουλα. Προτείνω εδώ να συζητάμε καθαρά εκπαιδευτικά θέματα και να ανοίγουμε νέα θέματα εδώ που σχετίζονται αποκλειστικά με την ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ κλπ.
Υπάρχει η κατηγορία "ΔΙΑΦΟΡΑ" όπου μπορόυμε να γράφουμε πιο χαλαρά και να κάνουμε ελεύθερη κουβεντούλα. Στην κατηγορία ΔΙΑΦΟΡΑ θα λέμε τα αστεία μας, τα νέα μας και γενικά τον...πόνο μας Laughing
Πρέπει ΟΛΟΙ να προσπαθήσουμε να κρατήσουμε αυτό το φόρουμ σε μια τάξη!! Και όπως ρώτησε ο Ηλίας πριν.."τι λέει η κυρά του Φεγγαριού για αυτά;"..ε, είδατε πιο πάνω τι λέει!!!
_________________
Πανεπιστήμιο Κρήτης - Εργαστήριο Διαπολιτισμικών και Μεταναστευτικών Μελετών
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Epirus



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: Washington D.C.-U.S.A

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 22, 2008 10:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sokratis έγραψε:
Kalimera se olous...
Telika einai para poly wraia pou tha mporoume na ta poume apo edw..
Very Happy


Kalo taxidi stin Athina kai sto Loutraki, agapimene mas Konstandinopoliti!
Pare tilifono eimai apenandi sto Vrahati-Kiato.

Keep up the tricky "tricks"
Polla Filia, Rolling Eyes
M
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
8alassa



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: Montreal - Canada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 23, 2008 11:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Epirus έγραψε:
Sokratis έγραψε:
Kalimera se olous...
Telika einai para poly wraia pou tha mporoume na ta poume apo edw..
Very Happy


Kalo taxidi stin Athina kai sto Loutraki, agapimene mas Konstandinopoliti!
Pare tilifono eimai apenandi sto Vrahati-Kiato.

Keep up the tricky "tricks"
Polla Filia, Rolling Eyes
M

Κι εγώ απέναντι είμαι στο Μοντρεάλ...Βρέχει ατελείωτα, μπου χου χου, κλαψ κλαψ, αλλά...έχω τόσο ήλιο μέσα μου που μπορώ και βλέπω το φως...Να περνάτε καλά και να βιώνετε κάθε στιγμή με ένταση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Epirus



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: Washington D.C.-U.S.A

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 23, 2008 7:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

8alassa έγραψε:
Epirus έγραψε:
Sokratis έγραψε:
Kalimera se olous...
Telika einai para poly wraia pou tha mporoume na ta poume apo edw..
Very Happy


Kalo taxidi stin Athina kai sto Loutraki, agapimene mas Konstandinopoliti!
Pare tilifono eimai apenandi sto Vrahati-Kiato.

Keep up the tricky "tricks"
Polla Filia, Rolling Eyes
M

Κι εγώ απέναντι είμαι στο Μοντρεάλ...Βρέχει ατελείωτα, μπου χου χου, κλαψ κλαψ, αλλά...έχω τόσο ήλιο μέσα μου που μπορώ και βλέπω το φως...Να περνάτε καλά και να βιώνετε κάθε στιγμή με ένταση!


Agapimeni mas "Thalassini spilia in her eyes"
Montreal is much sunnier because of you!
Mas leipeis afantasta idi kai skeftomaste na sou feroume tsikoudia kai trahana Ipeirotiko gia ena re-union me dertia sto Kanada ti les?
Polla polla filakia,
Na thymasai na "agapas me saltsa raki"
M
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
8alassa



Συμμετάσχουν: 03 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: Montreal - Canada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 24, 2008 12:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Epirus έγραψε:
8alassa έγραψε:
Epirus έγραψε:
Sokratis έγραψε:
Kalimera se olous...
Telika einai para poly wraia pou tha mporoume na ta poume apo edw..
Very Happy


Kalo taxidi stin Athina kai sto Loutraki, agapimene mas Konstandinopoliti!
Pare tilifono eimai apenandi sto Vrahati-Kiato.

Keep up the tricky "tricks"
Polla Filia, Rolling Eyes
M

Κι εγώ απέναντι είμαι στο Μοντρεάλ...Βρέχει ατελείωτα, μπου χου χου, κλαψ κλαψ, αλλά...έχω τόσο ήλιο μέσα μου που μπορώ και βλέπω το φως...Να περνάτε καλά και να βιώνετε κάθε στιγμή με ένταση!


Agapimeni mas "Thalassini spilia in her eyes"
Montreal is much sunnier because of you!
Mas leipeis afantasta idi kai skeftomaste na sou feroume tsikoudia kai trahana Ipeirotiko gia ena re-union me dertia sto Kanada ti les?
Polla polla filakia,
Na thymasai na "agapas me saltsa raki"
M

Αυτό το ΕΔΙΑΜΜΕ τελικά μας ενώνει όλους...
Πότε επιστρέφετε; Με ανεβάσατε με την πρότασή σας. Σας περιμένω...
Πολλά φιλιά
Χθες το βράδυ στο όνειρο μου έβλεπα ότι ετοιμαζόμαστε για μια παρουσίαση στην παραλία και ξαφνικά τα γράμματα μπερδεύτηκαν με βότσαλα...καλά τα είπε ο Καζαντζάκης "άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kyriaki
Site Admin


Συμμετάσχουν: 08 Μάϊ 07
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 9:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμείς εδώ οι "ΕΔΙΑΜΜΕναύτες" όπως μας είχε αποκαλέσει η χρυσούλα από την περυσινή ομάδα της επιμόρφωσης...είμαστε εδώ...
Το Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ. είναι πολύ πιο άδειο χωρίς εσάς....
Καλό μήνα σε όλους μας!!!
Εμείς ακόμα δουλεύουμε..... Sad
_________________
Πανεπιστήμιο Κρήτης - Εργαστήριο Διαπολιτισμικών και Μεταναστευτικών Μελετών
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Παιδεία Ομογενών - Diaspora Αρχική σελίδα -> Επιμόρφωση Ομογενών Εκπαιδευτικών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias